Перевезення холодильника передбачає повне розморожування морозильної камери, а також абсолютне звільнення простору всередині технічного пристрою. Перш за все, потрібно витягнути всю їжу, продукти, залишивши холодильник пустим. Також потрібно очистити морозилку від наліпленого льоду, якщо він там є і дістати полиці (металеві, пластикові, скляні). Якщо ви маєте намір перевозити холодильник у лежачому положенні, або у вас немає можливості скористатися іншим способом доставки, то на новому місці агрегату потрібно буде стояти не менше 12 годин без включення (час залежить від моделі холодильника та температури на вулиці). Чому не можна включати відразу? Заморожування у пристрої відбувається завдяки рідкому фреону. В лежачому положенні він розтікається холодильними трубками, і якщо мастильне масло потрапить у цю речовину, станеться поломка, холодильник вийде із ладу.
Куди в цей час подіти харчові продукти? Для перевезення заморожених продуктів підходять пакети, що підтримують температуру їжі, їх можна придбати практично у будь-якому супермаркеті, біля заморожених продуктів. Зазвичай на термопакеті вказується час, який вони можуть зберігати температуру приблизно 3 години, але цей період можна продовжити, додавши льоду або акумулятори холоду у тару, де будуть зберігатися продукти. Акумулятори холоду:
- Силіконові – підтримують температуру 0 градусів, підходять для поїздки загород (наприклад, літній пікнік), але не підійдуть для заморожених продуктів.
- Гелеві та водно-сольові – досягають мінус 18-20 градусів, але на недовгий час.
- Представляють собою ємність, що зберігає холод, іноді йдуть у комплекті з холодильником. Потрібні при розморожуванні.
Для перевезення заморожених продуктів Україною, в інше місто, або по рідним вулицям підійдуть сумки-холодильники. Вони на довгий час можуть зберігати холод. Це так звані переносні холодильники, бувають різної форми (у вигляді коробок, рюкзаків та валіз). Не лише зберігають температуру продуктів всередині, а й можуть охолоджувати, якщо використовувати спеціальні акумулятори.