Форма ємності цистерни буває круглою або овальною, в її основу входить надійна та високоякісна сталь, іноді застосовуються сплави зі сталі та нерідко полімерні матеріали. Всередину цистерни наносять велику кількість цинку, який дозволяє уникнути корозії та появи іржі. Всередині цистерни буває кілька відсіків, які мають своє зливне і наливне обладнання. Трохи про зливні та наливні пристрої, вони оснащені трубками на кінцях яких розташовані муфти і запірні вентилі. Для більшої швидкості зливу можуть бути оснащені насосами, які прискорюють і полегшують процес набору рідини та її зливу. Відсіки розділені між собою і у кожному можна перевозити різні рідини. Автоцистерни, які розділені на відсіки, потрібно розвантажувати починаючи з задньої частини, а далі можна продовжити розвантаження інших секцій. Корпус будь-якої автоцистерни має горловину, вона потрібна для того, щоб рідина не виливалася з відсіків, вона закривається герметичним люком відразу, коли досягається необхідний об'єм. Варто відзначити стійкість люка до вогню та інших зовнішніх факторів.
ВИДИ АВТОЦИСТЕРН:
- Звичайні.
- Ізотермічні – цистерна повністю ізольована від впливу температур, зберігає температуру рідини близько доби. Найчастіше використовують для перевезення молока.
- З паровим підігрівом - вона використовується для перевезення вантажів якщо ті необхідно зберігати в теплі, наприклад, при зниженні температури рідина гусне.
- З автономним підігрівом – ця цистерна не тільки зберігає, але підтримує та підігріває вантаж під час транспортування.
- Для небезпечних вантажів - для перевезення хімічних речовин, а також інших продуктів промисловості.