Переїзд у нове житло – радісний момент, збирати речі, продумувати розстановку меблів та планувати життя на новому місці, як на мене - це чудово. Отже, речі зібрані, коробки упаковані, меблі розібрані і мувери вже потихеньку вантажать все в машину. Але, от халепа, по приїзду виявилося, що ви забули забрати улюблену чашку або мікрохвильову піч, отже, ці речі залишаться новим господарям. Щоб таких ситуацій із забутими речами не виникало, потрібно чітко планувати збір речей. Написати список, внести в нього важливе і обговорити всі нюанси з покупцем.
Почнемо з того, що немає якихось критеріїв, що можна залишати в старій квартирі, тому в кожному випадку вирішуйте індивідуально. Але ви точно повинні залишити ключі, документи на житлову площу, сплачені комунальні рахунки та, само собою, нерухомість. Всі питання про майбутнє майна, яке вам не потрібне, вирішуйте самі. Забирати, викидати чи продати покупцю за гарною ціною. Для початку потрібно обговорити питання вбудованих комунікацій (телефон, домофон, бойлер, сейф, світильники, кондиціонер), тому що деякі з них підбираються індивідуально під квартиру, а багато хто думає що вони входять у вартість квартири, є невід'ємною частиною покупки.
Перед від'їздом виміряйте в новій квартирі проходи, ймовірні місця для шаф, тумбочок, комода та інших меблів. Можливо ваші меблі з колишньої квартири просто не пройдуть через дверний отвір або не помістяться там, де ви хочете її поставити. З цієї або з інших причин ви не хочете забирати меблі, запропонуйте їх новому господареві, може вона буде доречна. Швидше за все підганяти старі меблі під приміщення коштуватиме дорожче, ніж купити нові.
Все те саме стосується габаритної техніки, можливо вона теж не підійде в новому інтер’єрі, так що теж варто уточнити цей момент. І ще, відразу запитайте чи хочуть господарі побачити порожню квартиру або ви можете залишити те, що вам не потрібно.